שירות פסק זמן - תנאי שימוש וחוזה התקשרות:

1. רכישה של כל חבילה בשירות הינה סופית. לא ניתן לבטל את העסקה לאחר ביצועה ולקבל החזר כספי מלא ו/או יחסי בשום מקרה (למעט מקרה בו הוכח באופן ברור שבוצע כפל רכישות בשוגג).
2. התשלומים עבור השירות נגבים במטבע חוץ (אירו או דולר) ובשל כך ייתכן ותצורף ללקוח עמלת המרה על ידי חברת האשראי ו/או מסוף הסליקה.
3. שימוש לא הוגן במנוי יוביל לחסימה מיידית לצמיתות ללא קבלת החזר כספי מלא או חלקי. תחת שימוש לא הוגן כלולים - הפצה פומבית ו/או פרטית של התכנים הקיימים באתר,
שיתוף המנוי על ידי כמות מרובה של אנשים שונים (מנוי אחד מיועד לאדם אחד בלבד) וכד'. אנו מנתרים במהירות ובקלות שימושים מן הסוג הנ"ל, ומרגע ניתור פעילות לא תקינה החסימה היא סופית ולא ניתנת למשא ומתן.
4. שירות פסק זמן מתחייב לספק את השירות עבור כלל לקוחותיו במלואו ועד גמר תקופת המנוי. גם במקרה של החלטה על סגירת השירות, שירות פסק זמן מחוייב לאפשר לכלל המנויים הפעילים בשירות
מימוש מלא של התקופה אותה רכשו כך שלא יפסידו ולו יום צפייה אחד. בכל מצב אחר, יידרש שירות פסק זמן להנפיק החזר יחסי על יתרת הימים שנשארה ללקוח ואותם הוא אינו יכול לממש.
5. הערה חשובה: כפי שמופיע בחלק העליון בכל דף באתר האינטרנט של השירות, בעתיד עלולה ספקית האינטרנט שלכם לחסום לכם את הגישה לשירות ולאתר.
על מנת להימנע מכך, עליכם לשמור את כתובת האימייל הבאה: [email protected] - זוהי אחריותכם המלאה להיות ערוכים לכך, אחרת תישארו ללא גישה לשירות שרכשתם.
חשוב להבהיר שההוראות הנ"ל הן בגדר חובה ולא המלצה. מי שלא ימלא אחריהן וימצא את עצמו ללא גישה לשירות וללא יכולת ליצור איתנו קשר - לא יקבל זיכוי, פיצוי או ימים נוספים למנוי.
המנגנון שבנינו מאפשר לעקוף כל חסימה תוך מספר שניות או דקות במגוון דרכים ואנו מפצירים בכל לקוח להישמע להוראות ובכך להימנע מאובדן גישה לשירות.
6. שירות פסק זמן הציב על דגלו לבצע מהפכה בחוויית הצפייה הדיגיטלית בערוצים ובתכנים המוצעים בשירות - למרות זאת, תקלות נקודתיות תמיד יכולות לצוץ מצד הלקוח ואף מצד השירות,
ובשל כך אנו משתדלים לספק עבורכם את צוות התמיכה היעיל ביותר שפועל לשירותכם 24/7. תקלה נקודתית בשירות, בין אם מצד הלקוח או השירות אינה עילה לביטול עסקת רכישה (עיין ערך סעיף 1).